FLY

5.600,00 ден.
In Stock
FLY

FLY
Ултра лесен, модуларен технички наменет за зимско планинарење и високогорство / ски-туринг, за обезбедување во одење.

Наменето за планинари, високогорци, за скијање, појасот FLY е ултра лесен појас на Petzl. Ултра лесен и компактен, благодарение на иновативната конструкција без тока и со опции за удобност, тежи само 130 g (големина М). Удобната пена е отстранлива, минимизирајќи ја тежината на само 100 g. Повеќекратни јамки на менувачот и држачите за навртување на мразот можат да ја пренесат целата опрема потребна на технички тури.

За повеќе информација прочитајте на:

https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Harnesses/FLY