CORDEX PLUS

2.700,00 ден.
In Stock
CORDEX PLUS

CORDEX PLUS
Ракавици за осигурување и спуштање по јаже.

Овие ракавици за осигурување и спуштање по јаже со средна тежина нудат дополнителна заштита без да жртвувате умешност. Двослојната кожа и подлогата ја штитат дланката од топлината што се создава за време на долги спуштања по јаже, осигурување. Врвовите на прстите и другите области со високо квалитетна заштитени за зголемена трајност. Задниот дел е изработен од кожа со најлон за истегнување отпорен на абразија на клучните области на флекс. Неопренската манжетната со низок профил со затворање на “Velcro“ системот има засилена дупка за карабинер за прицврстување на нараквиците на вашиот појас.

За повеќе информации прочитајте на:

https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Packs-and-accessories/CORDEX-PLUS

Напомена: се прозиведуваат во светло кафена и црна боја. Величните се од XS, S, M, L и XL.