BINDI®

2.500,00 ден.
In Stock
BINDI®

БИНДИ®
Ултра-лесна челна лампа за секојдневни атлетски спортски активности. 200 лумени

Со тежина од едвај 35 g, челната лампа BINDI е ултра-лесна и се вклопува во дланката на вашата рака. Со 200 лумени моќност, идеална е за урбани маратони и рекреативно трчање. Полнење на батеријата е преку микро USB порт. Нејзината минималистичка, но и функционалниот дизајн комбинираат стил и практичност. Лентата за глава има рефлективна нишка што го прави корисникот видлив под какви било услови.

За повеќе информации прочитајте на:

https://www.petzl.com/INT/en/Sport/ACTIVE-headlamps/BINDI