Arial 9.5mm

12.917,00 ден.
In Stock
Arial 9.5mm

ARIAL® 9,5 мм
Динамичко лесно јаже со дијаметар од 9,5 мм за качување на високо ниво.

Со дијаметар од 9,5 мм, единечно јаже ARIAL 9.5 е дизајнирано за искусни спортски качувачи и алпинисти, нудејќи максимална долговечност и перформанси во какви било услови, благодарение на неговиот третман "Duratec Dry".

За повеќе информации прочитајте на:

https://www.petzl.com/INT/en/Sport/Ropes/ARIAL-9-5-mm

Напомена: прикажаната цена е за 60м јаже!

За 70м = 14.318 ден, 80м = 15.715 ден;